Icon Créer jeu Créer jeu

Het leven van Jan Hoet

Compléter

Lees meer over het leven van Jan Hoet en maak ondertussen de imperfectum oefening.

Téléchargez la version pour jouer sur papier

Âge recommandé: 21 ans
141 fois fait

Créé par

Belgium

Top 10 résultats

Il n'y a toujours pas de résultats pour ce jeu. Soyez le premier à apparaître dans le classement! pour vous identifier.
Créez votre propre jeu gratuite à partir de notre créateur de jeu
Affrontez vos amis pour voir qui obtient le meilleur score dans ce jeu

Top Jeux

  1. temps
    but
  1. temps
    but
temps
but
temps
but
 
game-icon

Compléter

Het leven van Jan HoetVersion en ligne

Lees meer over het leven van Jan Hoet en maak ondertussen de imperfectum oefening.

par afstandsleren nederlands
1

Jan Hoet werd geboren in 1936 in Leuven . Via zijn vader , een verwoed kunstverzamelaar , ( komen ) hij als kind al in contact met kunst . Hij ( trekken ) naar de kunstacademie , maar werd van de school gegooid omdat hij liever bij de kunstenaars in het atelier ( rondhangen ) dan naar de lessen ( gaan ) . In Gent ( studeren ) hij eerst plastische kunsten en daarna kunstgeschiedenis . Hij ( willen ) aanvankelijk zelf kunstenaar worden , maar hij ( begrijpen ) dat hij als schilder nooit de overtreffende trap zou bereiken . Dus hij zijn droom ( opgeven ) en ( besluiten ) hij zich met overgave op het bestuderen , begeleiden en beschermen van kunst te werpen .
In 1975 ( worden ) hij directeur van het Museum voor Hedendaagse Kunst in Gent . Onder leiding van Hoet ( winnen ) het museum aan prestige en de collectie verder ( aangroeien ) . Hoet ( verhuizen ) het museum naar het casinogebouw in het Gentse Citadelpark en ( bedenken ) ook een nieuwe naam : het Stedelijk Museum voor Actuele Kunst . Hoet ( blijven ) er artistiek directeur tot 2003 .
Ook buiten het museum ( zijn ) hij actief : op het curriculum van Hoet prijken tal van grote evenementen waarmee hij de kunst naar het volk wilde brengen . Het veelbesproken project ? Over the Edges' zijn de Gentenaars nog niet vergeten . De kunstenaar Jan Fabre de zuilen van de aula van de Gentse Universiteit ( inpakken ) met maar liefst 8000 plakken gerookte ham .
Maar niet alleen in België ( genieten ) Hoet aanzien . Ook internationaal had hij een bijzondere kunstcarrière . In 1992 was hij curator van documenta IX in Kassel en gedurende 5 jaar was hij artistiek leider van het MARTa Herford in Duitsland .
Hij ( overlijden ) aan de gevolgen van den tweede hartaanval . Hij ( worden ) 77 . In maart 2014 de stad Gent ( voorstellen ) het plein tussen het Stedelijk Museum voor Actuele Kunst ( S . M . A . K . ) en het Museum voor Schone Kunsten ( MSK ) naar Jan Hoet te vernoemen , als eerbetoon .



Citaat van Jan Hoet :

" Ik weet niet wat kunst is . De kunst zelf zal ons vertellen wie ze is . Niet ik . Ik kan alleen maar een ticket voor de ontdekkingsreis aanbieden "

Bronvermelding
http : / / cobra . be / cm / cobra / kunst / 1 . 1875750
http : / / www . demorgen . be / tvmedia / het - leven - van - jan - hoet - hij - ademde - kunst - was - kunst - a1792932 /
http : / / www . standaard . be / cnt / dmf20140227_01 5

educaplay suscripción