No.1 - Priigyitye
No.6 - Bogorogyice gyevo
No.2 - Blagoszlovi, duse moja
No.9 - Blagoszloven jeszi, Goszpogyi
No.3 - Blazsen muzs
No.5 - Ninye otpusszajesi
No.15 - Vbránnoj vojevógye
"Üdvözlégy Istenszülő" Az ortodox hagyomány angyali üdvözlet feldolgozása alighanem a ciklus legtöbbet énekelt darabja - kiemelkedik a liturgikus hangulatú tételek közül, tömörsége és változatos szerkezete miatt talán ez a darab kelti leginkább koncertdarab benyomását.
"Áldjad én lelkem az Urat" A ciklus egyik igazán meditatív darabja. A zsoltárfeldolgozásban kiemelt szerep jut a görög egyházi ének dallamát éneklő alt szólistának, akinek dallamsorait a kórus felső szólamai visszhangozzák.
"Jertek, imádjuk Őt!" Energikus nyitánya a teljes ciklusnak, melyben fontos szerepet kapnak az erre a fajta zenére oly jellemző rendkívül hosszú frázisok. Az egyes szakaszok mindegyike szövegileg és zeneileg is azonos felszólítással indul.
"Áldott vagy, Urunk!" Az Éjszakai Virrasztás egyik leghangsúlyosabb tétele, melynek középpontjában a feltámadás áll. A refrénszerűen fel-feltűnő rövid gyors szakasz a tétel második felében önálló életre kel, olyannyira, hogy a ritmikus zenei anyagot évtizedekkel később a szerző Szimfonikus Táncainak fináléjában újra megidézi.
"Boldog ember az…" Az első zsoltár szövege folyamatosan erősödő allelujákkal tagolva. A tempóban és hangerőben kiemelkedő csúcspont után a zenei folyamat viszonylag gyorsan, allelujákat ismételgetve jut el a darab nyugvópontjára.
Rövid, már-már nyugtalan finálé a nagyszabású mű végén – a szerző szokatlanul mozgalmas dallamvezetéssel igyekszik megsokszorozni a kórus hangzását, mely az utolsó ütemekben ismét megszelídül, méltóságteljes befejezést kölcsönözve az egyedülálló kompozíciónak.
"Simeon hálaéneke" Simeonnak tulajdonított lírai hálaének Lukács evangéliumából – a tenor szólista kijevi dallamát egészen légies kíséret veszi körül, mely a tétel végén a mű legmélyebb hangjáig vezet. Rachmanyinov végakarata szerint ez a tétel szólt temetésén.